Jakub Wojciechowski z kolejnym zwycięstwemW niedzielę 20.06.2021 Jakub Wojciechowski, mieszkaniec Krzywic wziął udział w najbardziej prestiżowej imprezie grapplingowej w Polsce- Mistrzostwach Polski Abbu Dhabi Combat Club (ADCC).
Turniej ten jest ligą mistrzów wszystkich sportów chwytanych- bjj, judo, zapasy. W kategorii Kuby, junior -80kg (bez podziału na stopień zaawansowania przeciwnika) walka trwa 5 minut z czego pierwsze dwie minuty nie są punktowane. Jest to czas, w którym należy wyeliminować swojego przeciwnika poprzez wykonanie dźwigni na kończynę lub duszenia. Dopiero po upływie tego czasu, gdy nie dojdzie do sytuacji opisanej wyżej następuje punktacja za zajęcie pozycji. Walkę wygrywa zawodnik, który wyeliminuje przeciwnika poprzez dźwignie lub duszenie, albo większą ilością punktów. Jeśli po upływie 5 minut nikt nie zdobędzie punktów następuje 2 minutowa dogrywka. Jeśli dogrywka kończy się remisem wygranego wskazuje sędzia.
Jakub w turnieju stoczył trzy pojedynki. Pierwszy wygrał z zawodnikiem judo poprzez duszenie zza pleców. W drugiej walce zmierzył się z reprezentantem Czech, którego zdominował poprzez wielokrotne obalenia i zajmowanie pozycji czego efektem był końcowy wynik 11:2 . W walce finałowej zmierzył się z ubiegłorocznym Mistrzem ADCC. Walka była niezwykle zacięta do samego końca jej trwania ponieważ w ostatnich sekundach Kubie udało się zajść przeciwnika za plecy i uzyskać w ten sposób cenne 3 punkty, które dały mu zwycięstwo i tytuł Mistrza Polski ADCC.
W imieniu mieszkańców gminy, Krzysztof Szwedo Wójt Gminy Osina składa najserdeczniejsze gratulacje i życzenia dalszych zwycięstw Kubie. Ponadto gratulujemy rodzicom Kuby i dziękujemy za promocję gminy na szczeblu krajowym.