2012 06 15 zawody wedkarskie 01"Miły jest spacer po gaju,
ale milsze łowienie ryb w maju"
(przysłowie wędkarskie)

Wprawdzie to już nie maj, choć jeszcze o nim nie zapomnieliśmy. Lecz nie o kalendarzu chcemy tu mówić. Łowienie ryb, to właśnie było najważniejsze 9 czerwca 2012 roku dla reprezentacji Zespołu Szkół Publicznych im. Bronisława Malinowskiego w Osinie. Chłopcy z naszego gimnazjum i szkoły podstawowej wzięli udział w XI edycji Zawodów Spławikowych Drużyn Trzyosobowych Szkół Powiatu Goleniowskiego w Łozienicy. Wędkarze ZSP w Osinie zdążyli już wszystkich przyzwyczaić, że są klasą samą dla siebie, przez ostatnie trzy lata bez drgnięcia powieki deklasowali konkurencję wygrywając niemal wszystko podczas zawodów. Nawet najwięksi pesymiści nie śmieli nawet myśleć, że tym razem nasi uczniowie wrócą „na tarczy". Cztery drużyny, jakie wystawiła w tym roku osińska szkoła zwyciężyły niemal we wszystkich kategoriach. Gimnazjum zdobyło „całe podium" (1, 2 i 3 miejsce), zaś szkoła podstawowa zwyciężyła bezapelacyjnie w swojej kategorii.

Puchary, medale, gratulacje....wszystko to było możliwe dzięki tradycyjnemu, profesjonalnemu wsparciu Pana Stanisława Buksińskiego, oraz finansowej pomocy Urzędu Gminy w Osinie, za co gorąco dziękujemy i obiecujemy, że nasze zwycięstwa w zawodach wędkarskich pozostaną tradycją.

I najważniejsze: SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW. TRZYMAJCIE TAK DALEJ!!!