24 maja w ZSP w Osinie odbyły się po raz pierwszy biegi przełajowe w ramach imprezy ogólnokrajowej „Polska biega” . Byliśmy jedną ze 180 szkół w całej Polsce, które uczestniczyły w tej akcji sportowej. Uczestnikami biegu byli uczniowie szkoły oraz rodzice uczniów. Zawody zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe: „0”, I-III SP, IV-VI, oraz OPEN. Trasa przełajowa liczyła 1200m. Dystans ten ukończył każdy startujący.

Polska Biega 2013

Nagrodzone zostały trzy pierwsze miejsca, zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Dzięki wsparciu finansowym Urzędu Gminy Osina, Samorządowi Szkolnemu, Radzie Rodziców, UKS „Bronek”, Państwu Pakulskim dzieci nagrodzone zostały wspaniałymi nagrodami, słodkościami, pucharami oraz dyplomami.

Nad bezpieczeństwem czuwali nauczyciele naszej szkoły, którym serdecznie dziękuję za pomoc.