- Szczegóły
There was a problem loading image http://www.stargard.pl/images/pic/110/9543/22.05.2007%20TS%20IMG_7012_mid.jpeg
There was a problem loading image http://www.stargard.pl/images/pic/110/9543/22.05.2007%20TS%20IMG_7012_mid.jpeg
Szczegóły dotyczące inicjatywy można znaleźć tutaj: www.stargard.pl/Projekt-15-Poludnik-Informacje
Zapraszamy w pobliże 15. Południka!
Foto: T. Surma
- Szczegóły
Stargard Szczeciński, jest jednym z miast, przez które przebiega 15. południk długości geograficznej wschodniej. W pobliżu tego miejsca znajduje się, ustawiony tam w okresie międzywojennym kamienny obelisk. Mając świadomość, jakim atutem turystycznym jest nasze położenie geograficzne podejmujemy czynności związane z promocją tego miejsca. Jednym z naszych dotychczasowych działań było nadanie nazwy 15. Południk rondu powstałemu w sąsiedztwie przebiegającego południka, a kolejnym etapem było zaproszenie do współpracy innych miejscowości leżących na 15. południku. Zainteresowanie wykazały: Gmina Rewal, Gmina Pyrzyce, Gmina Golczewo, Gmina Osina i wraz z Gminą Miastem Stargard Szczeciński podpisały list intencyjny dotyczący współpracy.
Projekt „15. Południk” pozwoli na koordynację działań promocyjnych sektora turystycznego miejscowości zaangażowanych w projekt oraz zwiększenie liczby turystów je odwiedzających. Powstanie szlaku pozwoli na koordynację działań promocyjnych sektora turystycznego. Ponadto może ułatwić pozyskiwanie środków finansowych na rzecz rozwoju turystyki, kultury i rekreacji, a to z kolei zwiększy skuteczność działań. Utworzenie szlaku pozwoli na skupienie pojedynczych, rozproszonych działań wokół jednej wspólnej idei i tworzenie nowych produktów turystycznych związanych z tą właśnie ideą.
Pierwszym etapem realizacji projektu jest wzajemna promocja miejscowości zaangażowanych w projekt na stronach internetowych poszczególnych stron.
- Szczegóły
Projekt 15 Południk to inicjatywa Gmin leżących na szlaku 15 Południka. Wspólne porozumienie podpisały Gmina Rewal, Gmina Pyrzyce, Gmina Golczewo, Gmina Osina wraz z Gminą Miastem Stargard Szczeciński.
Projekt „15. Południk" pozwoli na koordynację działań promocyjnych sektora turystycznego miejscowości zaangażowanych w projekt oraz zwiększenie liczby turystów je odwiedzających. Powstanie szlaku pozwoli na koordynację działań promocyjnych sektora turystycznego. Ponadto może ułatwić pozyskiwanie środków finansowych na rzecz rozwoju turystyki, kultury i rekreacji, a to z kolei zwiększy skuteczność działań. Utworzenie szlaku pozwoli na skupienie pojedynczych, rozproszonych działań wokół jednej wspólnej idei i tworzenie nowych produktów turystycznych związanych z tą właśnie ideą.
Pierwszym etapem realizacji projektu jest wzajemna promocja miejscowości zaangażowanych w projekt na stronach internetowych poszczególnych stron.