Od początku czerwca strażacy z gminy Osina byli mocno zapracowani trenowaniem i przygotowaniem do zawodów OSP i MDP.

Na stadionie sportowym w Maszewie w dniu 18 czerwca 2016 r. odbył się  Turniej Powiatowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a 25 czerwca  Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody rozegrane zostały zarówno dla OSP jak i MDP w następujących konkurencjach:

• Sztafeta pożarnicza z przeszkodami,
  • Ćwiczenie bojowe.

W zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych udział wzięło 7 drużyn w grupie wiekowej 14 - 16 lat oraz 12 drużyn w grupie wiekowej 6 - 13 lat.

Nasze jednostki OSP reprezentowały drużyny: MDP Osina młodsi i starsi, MDP Węgorza młodsi i starsi oraz MDP Redło młodsi i starsi.

W kategorii wiekowej 6 -13 lat zwyciężyła MDP OSP Węgorza, pozostałe nasze drużyny zajęły odpowiednio: MDP OSP Osina miejsce 8, MDP OSP Redło miejsce 11.

Natomiast w kategorii wiekowej 13-16 lat zwyciężyła MDP OSP Osina pozostałe nasze drużyny zajęły odpowiednio: MDP OSP Redło miejsce 2, MDP OSP Węgorza miejsce 7.

W zawodach seniorów wystartowało 19 drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 3 Kobiece Drużyny Pożarnicze z terenu powiatu goleniowskiego.  Walczyli o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie. Atmosfera panująca w dniu zawodów była taka jak pogoda, czyli bardzo gorąca, a wszystko za sprawą czy obecny mistrz powiatu, czyli OSP Węgorza, obroni tytuł. Mimo iż bardzo się starali nieudało się zwyciężyć po raz piąty z rzędu i palmę pierwszeństwa przejęli strażacy OSP Rurzyca. Ale na poprawę humorów w szeregach OSP Węgorza przyczyniły się panie, które zwyciężyły w swojej kategorii, czyli dalej OSP Węgorza jest pierwsza w powiecie tylko w ramach równouprawnienie teraz mistrzów zamieniono na mistrzynie. Pozostałe nasze drużyny zajęły odpowiednio:

OSP Osina miejsce 10, OSP Węgorza miejsce 14, OSP Redło miejsce 16.

Podczas zawodów odwiedził nas nasz kolega strażak z OSP Węgorza Grzegorz Balasiński, który w zeszłym roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i obecnie jest sparaliżowany, ale jego determinacja w walce o odzyskanie sprawności i niezależności jest godna podziwu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Nagrody zwycięzcom wręczył Starosta Goleniowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Goleniowie oraz burmistrzowie i wójtowie gmin.

Poniżej krótka fotorelacja z zawodów z obu dni.