Osińska Liga Piłki Siatkowej
Za nami pierwsze spotkania

W minioną niedzielę (17 stycznia), w hali sportowej ZSP w Osinie, wystartowały rozgrywki Osińskiej Ligi Piłki Siatkowej. Do zmagań przystąpiło 10 drużyn, w tym 4 zespoły z gminy Nowogard, w sumie ponad 120 zawodników i jak już informowaliśmy w poprzednich wydaniach DN, jest to obecnie największa amatorska liga siatkarska w powiecie goleniowskim.

Pierwsza kolejka stała na niezwykle wyrównanym poziomie, aż trzy spośród pięciu spotkań rozstrzygnęły się dopiero po tie-breaku. Tegoroczną edycję Osińskiej Ligi Piłki Siatkowej zainaugurował mecz pomiędzy Wyszomierzem i obrońcą mistrzowskiego tytułu - drużyną z Węgorza. Siatkarze z Wyszomierza zaskoczyli mistrzów swoją dobrą dyspozycją i po wyrównanych partiach wygrali w pierwszym secie do 20 oraz w drugim do 21. Węgorza nie miały zamiaru oddać punkty bez walki i zabrali się do odrabiania strat. Trzeci set to pewne zwycięstwo obrońców tytułu 25:16. W czwartej partii Węgorza ponownie były lepsze od Wyszomierza, wygrywając do 20. Tie-break okazał się koncertową grą mistrzów, którzy wygrali piąty set 15:10 i ostatecznie cały mecz 2:3, po efektownym pościgu. Jak co roku podczas relacji z rozgrywek prezentujemy poszczególne zespoły. Dziś na zdjęciu siatkarze z drużyny Probud Wyszomierz, którzy występują w następującym składzie: Andrzej Kania, Radosław Kania, Kamil Pacelt, Karol Czarnacki, Gała Bogumił, Majcher Damian, Adamczak Damian, Michalczuk Dawid, Gołdyn Maciej, Gołdyn Bernard, Michalski Łukasz, Pabisiak Mateusz, Kijana Piotr.

Również długą  pięciosetową batalię stoczyły zespoły z Kikorzy oraz Osiny, które wyszły na parkiet w drugim meczu. Pierwszy set padł łupem Kikorzy 25:18. Następnie po efektownym zwycięstwie do 14, Osina doprowadziła do wyrównania w setach. W trzecim secie ponownie lepsi byli siatkarze z Kikorzy, wygrywając tę partię 25:18. Gospodarze nie zamierzali tanio sprzedać skóry i doprowadzili do tie-breaka po kolejnym efektownym zwycięstwie. Piąty set był bardzo emocjonujący i zwycięzcę musiała wyłonić gra na przewagi. Ostatecznie Osina pokonała Kikorze 18:16 i zgarnęła dwa punkty. Po tym meczu wójt gminy Osina - Krzysztof Szwedo oraz przewodniczący LZS gminy Osina - Tomasz Gajda, dokonali oficjalnego otwarcia ligi.

Po tej przerwie na parkiecie zameldowały się dwie drużyny z gminy Nowogard, które debiutują w osińskich rozgrywkach siatkarskich - Dąbrowa i Żabowo. Nowe zespoły chcąc się jak najlepiej zaprezentować przed osińską publicznością, również nie odpuszczały rywalom i stoczyły trzecią tego dnia pięciosetową batalię. Lepiej w mecz weszli siatkarze z Dąbrowy, którzy pewnie pokonali Żabowo 25:15. W drugim secie lokalni rywale zabrali się do roboty i doprowadzili do remisu w setach po zwycięstwie 19:25. Siatkarze z Żabowa w tym meczu mieli duże wahania formy, o czym świadczy wysoka porażka do 14 w trzeciej partii. Dąbrowa nie zdołała wykorzystać szansy i dobić przeciwników, którzy po raz drugi odrodzili się i doprowadzili do wyrównania w meczu i tie-breaka, po tym jak wygrali 20:25. Piąta partia była zacięta, a zwycięstwo drużynie z Żabowa zapewniła zimna krew i mniejsza liczba błędów własnych, ostatecznie po wyniku 12:15, Żabowo zapisuje na swoim koncie 2 punkty. W czwartym spotkaniu siatkarze z Krzywic sprawdzili dyspozycje zawodników z Bodzęcina. Pierwszy i drugi set to dominacja bardziej doświadczonej drużyny z Krzywic, która wygrała te partie do 20 i 19 punktów. W trzecim secie za wszelką cenę Bodzęcin chciał pozostać w meczu, czego dowodem była pasjonująca końcówka rozgrywana na przewagi. Siatkarze z Bodzęcina dopięli swego i po wygranej 25:27, wywalczyli swojego pierwszego seta. Nie pomogło to jednak Bodzęcinowi w zdobyciu choćby jednego punktu, gdyż Krzywice w zaciętym 4 secie wygrały 25:23 i tym samym w całym meczu 3:1. Na koniec pozostał  mecz zawodników z Wojcieszyna oraz Gwiazdy Osina. Był to jedyny trzysetowy pojedynek, w którym Wojcieszyn nie dał żadnych szans rywalom. Pierwszy set pewnie wygrany do 14, natomiast drugi do 17 punktów, mógł odebrać siatkarzom z Osiny wolę walki, ci jednak się nie poddawali. Gwiazda Osina w trzecim secie zaprezentowała się o wiele lepiej niż w poprzednich partiach, ale to było za mało na dobrze dysponowany zespół z Wojcieszyna, który wygrał tę partię 25:22 i w całym meczu 3:0. Na czele ligowej tabeli Wojcieszyn i Krzywice, czyli jedyne zespoły, które wywalczyły 3 punkty.

W najbliższą niedzielę (24 stycznia), zmagania rozpoczną drużyny z Bodzęcina i Wojcieszyna. Patrząc po wynikach z 1. kolejki, faworytem tego meczu będzie Wojcieszyn. Następnie na parkiet wybiegną zawodnicy z Wyszomierza i Kikorzy. Obydwa zespoły przegrały w 1. kolejce po pięciosetowych meczach. W kolejnym pojedynku Żabowo podejmować będzie Krzywice. Faworytem jest drużyna z gminy Osina, jednak rywale z Żabowa z pewnością nie ułatwią zadania przeciwnikom. Na koniec kibice obejrzą mecze pomiędzy Osiną i Dąbrową oraz Węgorzami i Gwiazdą Osina. Zapraszamy w najbliższą niedzielę do hali sportowej ZSP w Osinie. Przy artykule publikujemy komplet wyników, aktualną tabelę oraz plan gier w 2. kolejce.

Informacja : Dziennik Nowogardzki