Informujemy, że w dniach od 20 lipca do 3 sierpnia 2020 r. w Urzędzie Gminy Osina nie będzie możliwości składania wniosków o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Przypominamy, że wniosek o wpis do CEIDG można złożyć na 3 sposoby:

  1. Online - przez internet

  2. W dowolnym urzędzie gminy

  3. Pocztą

Online - przez internet

  • przez stronę banku - wniosek online możesz złożyć także poprzez bankowość internetową wybranych banków. Pamiętaj jednak, że za pośrednictwem banku zarejestrujesz jedynie firmę. Pozostałe formalności, takie jak rejestracja w ZUS lub rejestracja jako podatnik VAT możesz załatwić w urzędzie albo online poprzez PUE ZUS lub Portal PodatkowyDowiedz się więcej na temat rejestracji firmy przez bank.

W dowolnym urzędzie

Wniosek możesz złożyć osobiście w dowolnym urzędzie miasta lub gminy.

Masz do wyboru 4 sposoby przygotowania wniosku:

  • wypełnij formularz na stronie CEIDG. Możesz to zrobić anonimowo, czyli bez zakładania konta na stronie CEIDG. Formularza nie musisz drukować. Wystarczy, że zapamiętasz kod, czyli numer twojego wniosku, który pojawi się na stronie CEIDG, po jego wypełnieniu. Ten kod podaj w urzędzie. Urzędnik odnajdzie twój wniosek w CEIDG, wydrukuje, da ci do podpisania i potwierdzi złożenie wniosku w systemie

  • wypełnij formularz, który dostaniesz w urzędzie i podpisz własnoręcznie

  • pobierz wniosek ze strony CEIDG, wypełnij, wydrukuj i podpisz własnoręcznie zanim zaniesiesz do urzędu

  • zadzwoń do Centrum Pomocy, na numer 801 055 088 lub 22 765 67 32 i wypełnij wniosek wspólnie z konsultantem. Po rozmowie otrzymasz SMS z kodem, czyli numerem twojego wniosku. Z tym numerem udaj się do urzędu miasta lub gminy. Urzędnik wydrukuje twój wniosek i da ci go do podpisania. 

Pocztą

Wypełniony wniosek możesz wysłać listem poleconym. W takim przypadku powinien być on opatrzony własnoręcznym podpisem wnioskodawcy potwierdzonym przez notariusza.

Dokumenty

Wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej